Warsztaty edukacyjno-przyrodnicze w Parku Krajobrazowym Województwa Śląskiego oddział w Żywcu

W dniu 19 października 2021 r. klasy: 3 Pa, 3Pe i 7/8 ż przyjęły zaproszenie na warsztaty edukacyjno-przyrodnicze, organizowane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego - oddział w Żywcu. Tematem przewodnim warsztatów były sowy, ich środowisko życia oraz cechy charakterystyczne wyglądu.

Uczniowie na warsztatach edukacyjno-przyrodniczych w Zespole Parków oddział w Żywcu.
Uczniowie na warsztatach edukacyjno-przyrodniczych w Zespole Parków oddział w Żywcu.
Praca grupowa klas 6 i 7, 3Pa i 3 Pe.
Praca grupowa klas 6 i 7, 3Pa i 3 Pe.

Pierwsza część warsztatów była czysto teoretyczna, na której mieliśmy okazję poznać różne gatunki sów, żyjących w Polsce. Pan Piotr Dziki- leśniczy z zawodu, a z pasji niezwykły przyrodnik , opowiedział nam niezmiernie ciekawie o sowach, ich środowisku bytowania, zachowaniach oraz wierzeniach ludowych, związanych z tymi ptakami. Nie tylko mogliśmy wizualnie zobaczyć sowy na prezentacji multimedialnej , ale dodatkowo też usłyszeć ich odgłosy. Taki audio-wizualny przekaz sprawił, że jeszcze bardziej przyswoiliśmy omówione zagadnienia przyrodnicze. Druga część warsztatów skoncentrowana była wokół naszej twórczości . Zadanie jakie mieliśmy do wykonania, polegało na pokolorowaniu piór, które upierzyć miały dużą sowę. I tak nasza sowa…była tak kolorowa- jak nasi uczniowie. Efekt naszej, grupowej pracy możecie podziwiać na zdjęciach. Z prelekcji dowiedzieliśmy się, że sowa jest sprzymierzeńcem człowieka i nie należy się jej bać.
Bogatsi w wiedzę przyrodniczą, wróciliśmy szczęśliwi do szkoły. DZIĘKUJEMY Panu Piotrowi za ciekawe zajęcia przyrodnicze, za miłą atmosferę oraz serdeczną gościnność.
Kolejne zajęcia już za tydzień. Czekamy z niecierpliwością.

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl