Tam gdzie nowoczesność łączy się z tradycją - Żarki wycieczka

W dniach 14-15 czerwca nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w wycieczce sfinansowanej przez Caritas Polska oraz Stowarzyszenie „Chce Się Żyć”.

Zdjęcie grupowe uczestników wycieczki.
Zdjęcie grupowe uczestników wycieczki.
Uczniowie zwiedzają Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie.
Uczniowie zwiedzają Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie.

Tym razem zwiedzaliśmy piękną miejscowość Żarki. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie. To miejsce, w którym nowoczesność łączy się z tradycją, znajduje się w nim mnóstwo autentycznych maszyn, urządzeń i narzędzi oraz multimedialne prezentacje i gry oraz interaktywne zabawy. Kolejnym elementem były warsztaty w Manufakturze Słodyczy „Hokus-Pokus”. Ta słodka przygoda bardzo umiliła nam wszystkim dzień, poznaliśmy także krótką historię powstania słodyczy, a na koniec każdy mógł samodzielnie zrobić swojego lizaka. Następnie udaliśmy się do „Etno Jury” - pracowni, w której prowadzone były warsztaty robienia zabawek z naturalnych elementów - my wykonaliśmy piękne sowy z siana. Pierwszy dzień pobytu zakończył się wspólnym ogniskiem i kiełbaskami. Kolejny dzień dostarczył nam równie dużo atrakcji. Odwiedziliśmy Wehikuł Czasu na Jurajskim Szlaku, mogliśmy zobaczyć jak wyglądał średniowieczny dom, obóz rycerski, wizyta u kata i medyka, a także podjęliśmy próbę pisania gęsim piórem. Edukacyjny i interaktywny charakter ekspozycji sprawił, że czuliśmy się tam wyjątkowo! Dobrze było cofnąć się w czasie i zobaczyć jak kiedyś żyli nasi przodkowie. Końcowym już punktem wyjazdu był spacer po okolicznych skałkach.Piękny krajobraz wynagrodził nam trudną trasę, której podjęli się nasi uczniowie!Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z tego cudownego wyjazdu!

Zapraszamy do foto - galerii!

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl