Podopieczni Stowarzyszenia "Chce się żyć" uczestniczą w projekcie "Czas na młodzież 2019"

Od grudnia 2020 roku podopieczni naszego stowarzyszenia CHCE SIĘ ŻYĆ uczestniczą w projekcie „Czas na Młodzież 2019”, którego organizatorem jest Caritas Polska. Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji społecznych młodzieży, a w rezultacie zwiększanie ich szans na rynku pracy.

Uczennice klasy przysposabiającej do pracy prezentują umiejętności kelnerskie.
Uczennice klasy przysposabiającej do pracy prezentują umiejętności kelnerskie.
Przedstawiciele diecezji Caritas , Dyrekcja Ośrodka oraz uczestnicy projektu
Przedstawiciele diecezji Caritas , Dyrekcja Ośrodka oraz uczestnicy projektu "Czas na młodzież 2019".

W ramach projektu uczestnicy zostają wyposażeni w odpowiednie narzędzia, wiedzę oraz biorą udział w warsztatach służących podniesieniu kompetencji społecznych.

 W 4-osobowych grupach tworzą i realizują projekty społeczne według własnego pomysłu. Na ich realizację każda grupa otrzymała 1600 zł. Grupy realizują 6 projektów społecznych dotyczących kulinariów.  

1. „ŚWIAT KAWY”

2. „GOTUJEMY…”

3. „ZDROWIE NA STOLE”

4. „ŻYCIE KELNERA”

5. „SŁODKA-PYCHOTKA”

6. „STOLICZKU NAKRYJ SIĘ”

Dzięki projektowi „Czas na Młodzież” nasza placówka została zaopatrzona w Thermomix, który zastępuje nam wiele innych sprzętów, korzystanie z niego to sama przyjemność dla naszych wychowanków!

W trakcie trwania projektu uczestnicy poznali również podstawy pracy kucharza, kelnera i bariery. Dzięki licznym zajęciom potrafią samodzielnie zaparzyć kawę, ugotować i ozdobić różne potrawy, a także upiec pyszne ciasto.

Znają podstawowe zasady savoir-vivre przy stole, wiedzą w jaki sposób odpowiednio ułożyć zastawy. Uczestnicy poznali także tajniki pracy i zachowań kelnera względem gości.

dir="auto">Zakończenie społecznych projektów zwieńczył uroczysty obiad, na który uczestnicy zaprosili przedstawicieli Fundacji Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz nauczycieli związanych z projektem.

dir="auto">Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej I.

dir="auto">Osoby młode na rynku pracy, Działania 1.4 Młodzież solidarna w działaniu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.Partnerem wiodącym jest gdańskie Stowarzyszenie Morena.

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl