Przyznanie grantu w ramach Projektu Edukacyjnego "TRADYCYJNY SAD"

W marcu 2021 r. Ekipa "Rosnę razem z drzewem" walczyła o przyznanie grantu w ramach Projektu Edukacyjnego "TRADYCYJNY SAD" organizowanego przez Bank Ochrony Środowiska na założenie Mini Sadu Czereśniowego.

 

22 kwietnia br. pozyskaliśmy 5 sadzonek drzewek owocowych z odmiany czereśni ptasiej w ramach akcji "Więcej drzew , więcej tlenu" zorganizowanej przez Nadleśnictwo Jeleśnia i Burmistrza miasta Żywca Pana Antoniego Szlagora. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, udało się otrzymać grant, dzięki któremu na terenie przyszkolnym powstał Mini sad czereśniowy. Pod czujnym okiem Pana Darka bardzo starannie posadziliśmy sadzonki, w oparciu o autorski projekt sadu w wykonaniu Huberta. W zależności od wymagań glebowych podlewaliśmy systematycznie nasze drzewka???Poinformowaliśmy też rodziców o naszych działaniach w ramach projektu i nowo powstałym sadzie czereśniowym za pomocą spotkania video. Obiecali, że zobaczą go po powrocie do szkoły ? ? We wrześniu mamy już plan na ochronę biologiczną sadu. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze owoce ?? https://tradycyjnysad.pl/

 

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl