Przegląd Pieśni Patriotycznych z okazji 11 listopada Święta Odzyskania Niepodległości

Jak co roku w dniu 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
Z tej okazji 9 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie uczestniczyli w konkursie Pieśni Patriotycznej.

Harcerze z drużyny słońca wykonują hymn Polski.
Harcerze z drużyny słońca wykonują hymn Polski.
Uczniowie w strojach biało-czerwonych i żołnierskich  mundurach prezentują pieśń Przybyli ułani.
Uczniowie w strojach biało-czerwonych i żołnierskich mundurach prezentują pieśń Przybyli ułani.

Było to niesamowite przeżycie, wychowankowie poprzez śpiew, zaangażowanie, stroje i postawę zaprezentowali nam jak ważne miejsce w ich sercach zajmuje Ojczyzna – nasza Polska
Pani dyrektor podziękowała uczniom za występ, a nauczycielom za przygotowanie. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz doceniła postawę całej społeczności uczniowskiej. Następnie wraz z członkami Jury wręczyła nagrody i dyplomy.Gościem honorowym był Filip Molenda uczeń szkoły wojskowej.
Prezentowane pieśni patriotyczne przyczyniły się do głębszej refleksji nad tym wyjątkowym dla każdego Polaka świętem, ale również były świadectwem, że historia ma dla nas duże znaczenie. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. Podczas uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli uczniowie naszej szkoły udowodnili, że są prawdziwymi patriotami.

Zapraszamy do obejrzenia patriotycznej fotogalerii.

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl