Akcja Edukacyjna  "My Nie Gryziemy " pod patronatem Fundacji Ewy Naworol po raz drugi w naszej szkole.

Dzięki inicjatywie Pani Justyny Widuch uczniowie SOSW mieli okazję po raz drugi uczestniczyć w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej dla dzieci i młodzieży pt.: "My Nie Gryziemy " pod patronatem Fundacji Ewy Naworol.

Uczniowie uczą się jak bezpiecznie pogłaskać psa.
Uczniowie uczą się jak bezpiecznie pogłaskać psa.
Uczniowie przed wspaniałą ciężarówką, w której odbywały się prelekcje.
Uczniowie przed wspaniałą ciężarówką, w której odbywały się prelekcje.

Założeniem fundacji E. Naworol jest edukacja najmłodszych członków naszej społeczności, jak powinni się zachować w sytuacji spotkania z obcym, czasem groźnym psem. Zajęcia, które poprowadziła Pani Ewa Rytwińska odbyły w mobilnej sali edukacyjno-multimedialnej w amerykańskiej ciężarówce, która wzbudziła niesamowity zachwyt wśród naszych uczniów. Projekcja edukacyjnego filmu na temat tendencyjnych zachować psów miała na celu uzmysłowić uczniom naszej szkoły jak bezpiecznie obcować z psem, uwrażliwić na sygnały wysyłane przez psa-mowa ciała oraz jak zachować się w razie ataku psa. Na koniec zajęć każdy uczeń naszej szkoły otrzymał książeczki edukacyjne, zawierające podsumowanie wiedzy oraz opaski na rękę. W spotkaniu uczestniczyły również przedszkolaki z Żywca. Dyrekcja, Nauczyciele wraz z dziećmi serdecznie dziękują za ciekawą lekcję z udziałem psa. Dzięki takim zajęciom uczymy się LEPIEJ rozumieć PSY.

Zapraszamy do galerii zdjęć. Amerykańska ciężarówka wjeżdża na teren naszej szkoły.... Kochani dzieje się....To fundacja Ewy Naworol Zobaczcie sami

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl