Wyjazd na rewię na lodzie do Hali lodowej w Oświęcimiu

W dniu 14 kwietnia, 86-osobowa grupa uczniów naszej szkoły i podopiecznych WTZ wyjechała do Oświęcimia na rewię na lodzie pt.:" Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza". 


Rewia na lodzie pod tytułem Niezwykłe Przygody Sindbada Żeglarza w Oświęcimiu.
Rewia na lodzie pod tytułem Niezwykłe Przygody Sindbada Żeglarza w Oświęcimiu.
Uczniowie szkoły pozują do zdjęcia w autobusie.
Uczniowie szkoły pozują do zdjęcia w autobusie.

W opowieści opartej na motywach baśni Bolesława Leśmiana, wzięło udział ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.Baśń opowiada o niezwykłych podróżach Sindbada, który przemierzył drogą morską prawie cały świat. Jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnych nieznanych i niebezpiecznym lądach. Spotkał królewnę Sermirę, dotarł do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy… Z każdej wyprawy powracał do wuja Tarabuka.Podczas rewii na lodzie, uczniowie mieli okazję podziwiać wiele barwnych postaci, występujących w baśni o żeglarzu. Wszystkim bardzo podobała się piękna scenografia i niesamowite efekty wizualne. Łyżwiarze zaprezentowali się w bajecznie kolorowych kostiumach. Dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne, które zrobiły na widzach ogromne wrażenie.  Występom towarzyszyła niezwykła oprawa muzyczna. W drodze powrotnej mieliśmy małą przerwę pod „złotymi łukami” Szczęśliwi, pełni pozytywnych wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły. <Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

filmik nr 1

filmik nr 2

filmik nr 3

filmik nr 4

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl