Wycieczka do Ogrodów Kapias i amerykańskiego parku rozrywki Twinpigs

W dniu 08 października 2021 r. , 42- osobowa grupa uczniów naszej szkoły na czele z Panią Gosią, pod opieką pań nauczycielek: Agnieszki, Reni, Gosi K., Kingi, Bernadki i Ilony wyruszyła na autokarową wycieczkę turystyczno-edukacyjną. Na trasie naszej podróży znalazły się „Ogrody Kapias” w Goczałkowicach Zdroju oraz „Twinpigs” Amerykański Park Rozrywki w Żorach.


Uczestnicy wycieczki w foto-budce w amerykańskim parku rozrywki Twinpigs.
Uczestnicy wycieczki w foto-budce w amerykańskim parku rozrywki Twinpigs.
Uczniowie klasy VIII w ogrodach Kapias w Goczałkowicach Zdroju.
Uczniowie klasy VIII w ogrodach Kapias w Goczałkowicach Zdroju.

 Przyjazd do Ogrodów Kapias w godzinach porannych pozwolił nam nie tylko na swobodne zwiedzanie, ale przede wszystkim umożliwił delektowanie się jesiennymi barwami ogrodów i podziwianie niespotykanych okazów roślin, krzewów i traw. Z wielkim zaciekawieniem podążaliśmy wyznaczoną trasą, zachwycając się ogrodem angielskim, japońskim, zimowym, rosarium, kaktusarium oraz niezwykłymi odmianami perukowców, berberysów, funkii, róż, azalii i zachwycających hortensji bukietowych. Na wszystkich uczestnikach wycieczki największe wrażenie zrobiło Patio włoskie z charakterystycznymi dla siebie kolorami, glinianymi wazonami i pergolą wyjątkowego krzewu-wisterią. Nie lada wyzwaniem okazało się dla nas przejście przez zielony labirynt… na szczęście nikt z nas się nie zgubił. Korzystaliśmy też z innych atrakcji ogrodów tj. park linowy, tipi i gra w szachy xxxl. Pobyt w ogrodach wpłynął na nas niezwykle terapeutycznie... Pełni wigoru i zapału pojechaliśmy do Żor. Już brama Twinpigs zapowiadała ogrom atrakcji i niezwykłych przeżyć…I tak znaleźlimy się w amerykańskim parku rozrywki. Na dziedzińcu miasteczka przywitali nas kowboje i maskotka Świnka Piggy. W kowbojskim XIX w. miasteczku czekał na nas ogrom atrakcji: kino 5 D, młyńskie koło z dyliżansami, karuzela z beczkami, kolejka wąskotorowa, roller coster, park linowy. Na początku naszej, kowbojskiej przygody odwiedziliśmy sklep z pamiątkami, a niektórzy z nas kupili sobie kapelusze kowbojskie i poczuli zew dzikiego zachodu Wiele z atrakcji w Twinpigs nawiązuje do praktycznych umiejętności, które były niezbędne dla pierwszych osadników w Ameryce Północnej. Można więc spróbować wydoić krowę, wypłukiwać złoto, podkuwać konie, a także strzelać z łuku i strzelby na strzelnicach. Oczywiście ochoczo korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji Napad na pociąg-w którym mieliśmy okazję uczestniczyć okazał się dla nas niezwykłą przygodą i dostarczył nam niezapomnianych emocji
Dziękujemy Pani Gosi za organizację oraz za wspaniałą wycieczkę,
Panu kierowcy za bezpieczną podróż,
Paniom za opiekę i troskę,
wszystkim uczestnikom wycieczki za super zachowanie i wspaniałe wrażenia.
Kolejna wycieczka już na wiosnę
Tymczasem powspominajmy. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl