Wycieczka do Krakowa

Zwiedzanie STAREGO MIASTA i odwiedziny SMOKA WAWELSKIEGO to kolejny punkt wędrówki po Krakowie...

Uczniowie zwiedzili Ogrod Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Uczniowie zwiedzili Ogrod Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników wycieczki.
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników wycieczki.

Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w jednodniowej wycieczce do Krakowa dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu "Poznaj Polskę ". To było niesamowite przeżycie.
12111

Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zachwycił nas egzotycznymi wspaniałościami, były nasiona, szyszki, korzenie i cudowne kwiaty. Później ugoszczono nas pysznym obiadem w przemiłej restauracji. Kolejnym punktem był udział w warsztatach, organizowanych przez Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak, gdzie poznaliśmy tajniki tworzenia autoportretu. Cudownym przeżyciem okazał się Rejs Tramwajem po Wiśle, gdzie mieliśmy możliwość wysłuchania opowieści krakowskich i podziwiania zabytków położonych nad Wisłą. Po rejsie, spotkaliśmy się na długo wyczekiwanym Smokiem, który akurat zionął ogniem. Potem spacerowaliśmy po Wzgórzach Wawelskich i wędrowaliśmy Szlakiem Królewskim do Rynku. Tam obejrzeliśmy Kościół Mariacki, Sukiennice i pod pomnikiem Adama Mickiewicza przypomnieliśmy sobie legendy krakowskie. Zakończyliśmy dzień na Placu Matejki przechodząc pod Bramą Floriańską i wokół Barbakanu. To był cudowny pełen wrażeń dzień. Dziękujemy Panu Kierowcy za cierpliwość do nas, Panu Przewodnikowi za cudne opowieści i naszym kochanym nauczycielom Pani Agnieszce, Ani, Bernadce, Beatce, Gosi J., Gosi K., Helence, Kindze, Monice i Panu Marcinowi.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów.  

Nasza wędrówka po Krakowie - fotorelacja.

Rejs tramwajem wodnym po Wiśle- to cudowne i niezapomniane przeżycie.

Film - rejs tramwajem wodnym po Wiśle.

Kolejną atrakcją w Krakowie jest MUZEUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ.

Zwiedzamy OGRÓD BOTANICZNY Uniwersytetu Jagielońskiego.

Smok Wawelski

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl