Wizyta w "Biołej Izbie" w Brzuśniku

W dniu 8 listopada 2022 r. w ramach zadania publicznego "Góralska muzyka i góralskie granie", realizowanego przez Stowarzyszenie "Chce się żyć", uczestniczyliśmy w warsztatach z Edukacji Regionalnej w "Biołej Izbie" w Brzuśniku. To niesamowite miejsce, pełne pięknych obrazów, sprzętów gospodarstwa domowego, zabawek i pamiątek minionej epoki stworzyła wyjątkowa osoba, kochająca folklor, wielki autorytet dla nas - Pani Jadwiga Jurasz.


Uczestnicy warsztatów regionalnych w  Biołej Izbie w Brzuśniku oglądają stare przedmioty użytku codziennego.
Uczestnicy warsztatów regionalnych w Biołej Izbie w Brzuśniku oglądają stare przedmioty użytku codziennego.
Uczestnicy warsztatów pozują do zdjęcia z Panią Jadwigą Jurasz kierownikiem artystycznym zespołu Grojcowianie.
Uczestnicy warsztatów pozują do zdjęcia z Panią Jadwigą Jurasz kierownikiem artystycznym zespołu Grojcowianie.

 

Czym chata bogata" mówi przysłowie na makatce, tak dokładnie zostaliśmy przywitani przez Panią Jadzię... Dobrym słowem, uśmiechem i cukierkami... Nasza wizyta podzielona była na dwa etapy. Na początku uczestniczyliśmy w ciekawej prelekcji na temat: "Zwyczajów ludowych i życia na Źywiecczyźnie w czasach naszych pradziadków". To niesamowite uczucie, kiedy mogliśmy się wczuć w życie naszych przodków.... Potem odwiedziliśmy garderobę Zespołu "Góralskiego "Grojcowian", którego Pani Jadwiga jest kierownikiem artystycznym. Jakież wielkie było nasze zdziwienie kiedy okazało się, że wszystkie te stroje szyje Pani Jadzia w swojej pracowni. Na niektórych naszych uczniów stroje góralskie pasowały jak ulał  Po raz kolejny Artur Byrtek wzruszył swoim mini koncertem do łez... Dziękujemy Pani Jadwidze za ciekawe zajęcia, w ramach których poznaliśmy naszą "małą Ojczyznę" . Dziękujemy za płyty i kolędy zespołu "Grojcowianie". Pani Jadziu liczymy na kolejne spotkanie 

Zachęcamy zajrzeć do fotogalerii.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

Żelazko z duszą.

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl