Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Tradycyjny Sad

10 marca br. w naszej szkole odbył się apel w ramach projektu Tradycyjny Sad. Grupa Mali Sadownicy opowiedziała swoim kolegom ze szkoły nad czym pracują od miesiąca. Projekt "Tradycyjny Sad" organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

<class="oo9gr5id" dir="auto">
Uczniowie uczestniczą w prelekcji na temat drzew czereśniowych
Uczniowie uczestniczą w prelekcji na temat drzew czereśniowych
Mali sadownicy
Mali sadownicy

Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie. Dziewięcioro uczniów ze szkoły podstawowej postanowiło założyć grupę Mali Sadownicy i pod okiem Pani Gosi pracować nad projektem by pozyskać grant na sadzonki czereśni. Uczniowie realizują przydzielone przez opiekuna zadania konkursowe i sporządzają raporty. Etap I jest podzielony na cztery zadania: budowanie zespołu, zdobywanie wiedzy, zaplanowanie sadu i promocję projektu. Uczniowie musieli m.in. stworzyć logo zespołu, przygotować prezentację na temat projektu i przedstawić kolegom ze Szkoły, założyć Księgę Sadu, opisać teren, na którym powstanie sad. Pani Gosia przeprowadziła lekcję na temat tradycyjnych odmian czereśni. Dzisiekszy apel byl ostatnim zadaniem i już możemy wysłać raporty z I etapu. Zobaczymy czy uda się nam przejść do kolejnego etapu.

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl