Kolejne spotkanie z cyku „Jakie tradycje babcia z dziadkiem znali i w co grali kiedy byli mali”.

W lutym oraz marcu uczniowie klas IV, V oraz VIII wraz z panią Gosią i Karoliną brali udział w kolejnych spotkaniach z cyku „Jakie tradycje babcia z dziadkiem znali i w co grali kiedy byli mali”.

Uczniowie wykonują palmy wielkanocne.
Uczniowie wykonują palmy wielkanocne.
Uczniowie prezentują wykonaną Marzannę.
Uczniowie prezentują wykonaną Marzannę.

Podczas lutowego spotkania uczniowie poznali grę w kapsle tkz. "Wyścig pokoju" oraz grę w gumę. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach, poznali zasady nowych zabaw i uczyli się pozytywnej rywalizacji. Dzieci mówiły, że chętnie będą w ten sposób spędzać czas z rodzeństwem i innymi kolegami, co nas bardzo cieszy. Okazuje się, że świat naszych dziadków bez multimediów był równie ciekawy. W marcu uczniowie poznali dawne tradycje związane z Wielkanocą. Ozdabialiśmy kolorowym lukrem maślane ciasteczka w kształcie kurczaków i pisanek, przypomnieliśmy tradycje związane z palmami i każdy uczeń własnoręczne zrobił sobie piękną palmę, zdobioną kwiatami z bibuły. Zrobiliśmy też Marzannę, aby ostatecznie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Kolejne spotkanie już wkrótce!

Więcej zdjęć zobaczycie tutaj.

Informacje kontaktowe

Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy


34-300 Żywiec
ul. Kopernika 77

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 33 861-32-71
e-mail: sekretariat@sosw.zywiec.pl